צילומי ילדים - שאלות ותשובות


צילום ילדים

שלום לקהל לקוחותיי ולמתעניינים חדשים בתחום הצילום בכלל וצילום ילדים בפרט. היום אענה על שאלות ותשובות בנושא צילום ילדים: איך לצלם ילדים ולקבל תוצאות משגעות, מתי מומלץ לערוך בוק ילדים, באיזה בגדים מומלץ להלביש אותם לצילומים וכו'

הבה נתחילה :)

מתי כדאי לערוך בוק ילדים?

שאלה קצת מכשילה בגלל שלילדים יש מין קסם מיוחד, הילת תמימות וטוהר שעוטפת אותם מרגע שהם יוצאים מהבטן ועד לגיל הטיפש עשרה בו הם הופכים מילדים לנערים בוגרים. המלצה אישית שלי היא לערוך צילומים לקטנטנים שלכם בתקופה בה הם מפתחים לעצמם אישיות - גילאי 3-5. זהו גיל בו כל הילדים ללא יוצא מן הכלל בעלי לחיים עגלגלות, עיניים גדולות והרבה רגעים בהם הם סקרנים כלפי העולם. כמובן שזו המלצה אישית לגיל שבעיני קסום במיוחד אבל אין מניעה לערוך בוק ילדים בכל גיל ובכל תקופה.

צלמת ילדים

(המלצה אישית שלי היא לערוך צילומים לקטנטנים שלכם בתקופה בה הם מפתחים לעצמם אישיות - גילאי 3-5)

איך נלביש את הילד לצילומים?

המלצה שלי היא להביא 2-3 סטים של בגדים וכל אחד מהם יהיה בצבעים שונים. מי שמכיר אותי ואת סגנון הצילום שלי יודע שמבחינתי כל המרבה בצבע-הרי הוא משובח.

אני מאוד אוהבת צבעים חיים ובולטים ובמיוחד בצילומי ילדים שמסמלים שמחה וכיף. הייתי ממליצה גם להשקיע ולהביא סט אחד אלגנטי לצילומים (לילד-מחויט, חולצה מכופתרת ואפילו עניבה קטנה, לילדה-שמלה אלגנטית, סרט ראש\פפיון ונעלי בובה). עוד המלצה היא בשום אופן לא להביא את הילדים בבגדים לבנים או בהירים מדי, קחו בחשבון שצילומי חוץ בדרך כלל לא עוברים ללא לכלוך מחול, בוץ או רטיבות של דשא.

(צבעוניות היא שם המשחק)

איך נצלם את הילד בצילומי חוץ מבלי שיזוז או יברח?

זה לא סוד שילדים אוהבים לחקור את השטח, לרוץ במרחב ולבחון את הסביבה החדשה בה הם פוגשים לראשונה, ולכן מספר המלצות לי אליכם:

1. אם ישנו גן שעשועים, יער או פארק שהילד מכיר היטב-קבעו לערוך את הצילומים שם. ברגע שהסביבה אינה זרה לילד הוא ירגיש הרבה יותר פתוח, משוחרר ויהיה פחות סקרן לחקור את המקום והאנשים שמסביבו.

2. הביאו אתכם בובה או צעצוע אהוב של הילד לצילומים.

מאוד חשוב שהילד ירגיש בטוח ויהיה לו את הבובה לצידו. כמובן שתקף לקטנטנים יותר.

3. אכלו בנחת כשעה-שעה וחצי לפני הצילומים. כשהילד רעב הוא עצבני וזה ניכר בתמונות וכמובן בדרך כלל אין שירותים בסביבה כך שתצטרכו לדאוג לכך מראש.

4. ספרו לילד שהולכים להצטלם ושאם יתנהג יפה במהלך הצילומים יקבל מהצלמת פרס בסופם. זה בדרך כלל עובד :)

(הביאו אתכם בובה או צעצוע אהוב של הילד לצילומים)

מהו המחיר של בוק ילדים?

המחירים כמובן משתנים מצלם לצלם וכמובן יש הבדל בין צילומי חוץ שמתרחשים בטבע בהם הצלם מגיע לנקודת מפגש מסוכמת עמכם או לצילומי סטודיו בהם אתם צריכים להגיע ישירות אל הצלם. המחיר המקובל לצילום ילדים בצילומי חוץ הינו 500-800 ש"ח לבוק ללא תוספות כמו אלבום או תמונה מוגדלת על קנבס. המלצה שלי-אם יש לכם שני ילדים ערכו לשניהם בוק ביחד, זה יעלה הרבה פחות וכן אם כבר אתם משקיעים השקיעו עד הסוף ורכשו קנבס או אלבום בנוסף לצילומים עצמם. אתם תהיו הכי מאושרים בעולם.

למה לי לשלם על צילומי ילדים?

המצלמות היום זמינות לכל החפץ בהן ולכן האדם הממוצע יסתפק בצילום ילדיו במצלמת הכיס הביתית או בצילום מהנייד שזה בסדר גמור! אך עם כמה שהטכנולוגיה מתקדמת, היא לא מגיעה לאיכות של מצלמות דיגיטליות מקצועיות וכן הניסיון של צלמי ילדים בתחום זה יכול להביא לתוצאות נפלאות שקשה מאוד להגיע אליהן ללא ציוד מקצועי. זה נכון שקשה לנו כיום לחשוב על הוצאה של 500 ש"ח שתוקדש לבוק ילדים אך חישבו על זה כהשקעה לטווח ארוך-זו המזכרת הממשית היחידה מאותה תקופה כהורים, לכם, לילדיכם ולעתיד המורשת המשפחתית שלכם. אם תציצו באלבומים משפחתיים ישנים בוודאי תשימו לב לתמונות מקצועיות מתקופת הוריכם או סבותיכם כילדים. חישבו על עולם שבו לא היו לכם תמונות כדי להיזכר בהן? לא כיף ממש. לכן אני אומרת לכל הורה שמהסס-פשוט אל, זו השקעה שמקבלים ממנה משהו לכל החיים מלבד החוויה עצמה.

ואיך בכל זאת להוציא תמונות מעולות מכל מצלמה?

כשמצלמים ילדים חשוב לדעת קודם כל איך לדבר איתם, ילדים קולטים חוסר אמינות מקילומטרים ולכן היו כנים, סבלניים ונחמדים איתם. הם אמנם קטנים אבל לא טיפשים בכלל. תמיד רדו לגובה העיניים, תרתי משמע. כשמצלמים ילדים חשוב מאוד לרדת לגובה שלהם ולא לצלם רק מלמעלה. והעצה הכי חשובה שיש לי לתת-אל תצפו מהם לשבת ולעשות פוזות, אל תנסו לביים אותם ואל תראו לרגע ייאוש או עצבים בגלל שהם לא זורמים אתכם. התמונות הכי טובות יצאו כשתצפו מהצד או תרדפו אחריהם בעת משחק.

רוצים לשאול שאלה נוספת? מוזמנים להגיב.

במידה ואתם מעוניינים ברכישת בוק ילדים צרו איתי קשר

וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית 054-6622083 nofiphotography@gmail.com.

צלמת ילדים נופר לפיד

לתמונות נוספות לחצו כאן

#צלמת #בתים #צלמתמבתים #צלמתבתים #צלמתבתים #נופרלפיד #נופרלפידצילום #נופרלפידצלמת #צלמתבמרכז #בלוגצילום #בלוגצלמת #צילומיהריון #בוקהריון #בוקהיריון #צילומיהיריון #בוקהיריוןזוגי #טיפיםלצילומיהיריון #שאלותותשובותצילומיהיריון #בוקהיריוןשאלות #בוקהיריוןבטבע #צילומיהריוןבטבע #צילוםילדים #בוקילדים #בוקילדיםבטבע #צלמתילדים #צלמתתינוקות